Ambiciózus középtávú stratégia a Glosternél

2021.12.14. 17:55 • Erste Vállalatelemzés

Ambiciózus középtávú stratégia a Glosternél

Az előző tervek teljesülését követően új, 2025-ig szóló stratégiát tett közzé a Gloster, hiszen a 2022-es terveket (3,5-5,5 milliárdos árbevétel és 500-650 millió közti EBITDA) a nemrégiben bejelentett tranzakcióval eredmény tekintetében már idén felülteljesítette. 2025-re az idén vártnál négyszer nagyobb árbevétellel és EBITDA-val számolnak. Ez alapján a cég árbevétele 4 milliárd forintról 14 milliárd forintra, EBITDA-ja pedig a 2021-es várható 720 millió forintos érték közel négyszeresére, 3 milliárd forint közelébe ugorhat 2025-re. Ugyanekkorra 30-40% export árbevétellel számolnak az idei 24%-hoz képest. A teljes árbevétel több mint 75-80%-a megújuló azaz folytatólagos jellegű lehet, míg az idei első félévben ennek aránya 64% volt.

Növekedési lehetőségek

A stratégiának három fő pillére van: az organikus növekedés, egy új, elsősorban a német piacra dolgozó 150 fős vidéki IT szolgáltató központ létrehozása két éven belül, valamint a tervezett újabb belföldi és külföldi akvizíciók.

A társaság organikus úton is jelentős növekedésre lehet képes 2025-ig, elsősorban a szoftverfejlesztés, a felhő üzletág és a kibervédelmi üzletágak esetében.

  • Networking és infrastruktúra üzletág átlagos 6% éves (CAGR=Compound Annual Growth Rate) növekedés
  • Nemzetközi szoftverfejlesztési üzletág átlagos 25% éves (CAGR) növekedés
  • Felhő technológiai üzletág átlagos 20% éves (CAGR) növekedés
  • Kibervédelmi üzletág átlagos 20% éves (CAGR) növekedés
  • Intelligens épületek üzletág átlagos 15% éves (CAGR) növekedés

A Gloster csoport az elmúlt évek sikeres felvásárlásait követően sem tett le az akvizíciós növekedésről. Erre összesen 4 milliárd forintot szánnak, amiből két vagy három, az eredményhez érdemben hozzájáruló céget vennének meg. Bár kisebb, hazai akvizíciók már jövőre is elképzelhetők, a jelentősebb, akár nemzetközi felvásárlásra valószínűleg majd csak a 2023-ra tervezett IPO-t követően, 2023 és 2025 között kerülhet sor.

Az EBITDA marzs az idei évre várt 18%-ról 2025-re 21%-ra emelkedhet a menedzsment előrejelzése alapján. A javulás annak lesz köszönhető, hogy a magas hozzáadott értékű szolgáltatások terén várható a gyorsabb növekedés, és arányát tekintve is növelnék a jövedelmezőbb export tevékenyéget.

Tőkepiaci tervek

A fent említett, 2023-ra tervezett akár 3 milliárd forint értékű IPO-n túl fontos cél, hogy 2022-ben a BÉT Xtend kategóriájából a standard kategóriába kerüljön át a részvény. Ennek feltétele, hogy IFRS szerinti számviteli beszámolót készítsen a cég, értékelésünk szerint a többi kritériumot ugyanis már teljesítették.

A likviditás növelése érdekében cél, hogy a lakossági befektetők számát 30%-kal emeljék, a közkézhányad pedig 33%-ra növekedjen a jelenlegi 18,6%-ról. Ezek a célok 2023-ban, az IPO hatására valósulhatnak meg.

A fentiekkel összefüggésben célul tűzték ki azt is, hogy a részvény a BÉT standard kategóriájának 5 legnagyobb likviditású papírja közé kerüljön, ami a jelenlegi forgalmi adatok alapján napi 1-2 millió forint körüli átlagos forgalmat jelentene. Emellett az is a cél, hogy a részvény bekerüljön a Budapesti Értéktőzsde közepes és kis kapitalizációjú indexébe, a BUMIX indexbe.

A most publikált stratégia osztalék politikát még nem tartalmazott, de azt a menedzsment még az idei év végéig kihirdeti.

Vélemény: A társaság középtávú stratégiája meglehetősen ambiciózus mind az organikus növekedés, mind pedig az akvizíciók terén, a társaság középtávú várakozásai jelentősen meghaladják a korábbi elemzésünkben szereplő előrejelzésünket, ezért célárunkat és ajánlásunkat is felülvizsgáljuk.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás