Együtt mozognak a fő indexek Amerikában

2022.04.20. 15:31 • Erste Uzsonna

Mínuszból támadtak fel a fő amerikai határidős indexek. Percekkel a nyitás előtt mind a három fő index 0,4%-os pluszban volt.

Áremeléssel tudta ellensúlyozni a növekvő nyersanyag és szállítási költségeket a Procter & Gamble, derült ki a cég piacnyitás előtt közzétett 2022 harmadik pénzügyi negyedéves jelentéséből. Ennek köszönhetően mind a bevétel (19,38 milliárd dollár vs 18,73 milliárd), mind az egy részvényre jutó eredmény (1,33 dollár vs 1,29 dollár) meghaladta a piaci várakozást. A cég a teljes pénzügyi évre vonatkozóan 4-5%-os bevétel bővülést vár a korábban jelzett 3-4% helyett, míg az eredmény növekedés inkább a korábban megadott 3-6%-os skála alsó élén alakulhat. A P&G határidős papírjai nem reagáltak különösebben a gyorsjelentésre.