Frissítette 2025-ig szóló stratégiáját a Gloster

2022.06.14. 13:16 • Erste Vállalatelemzés

Piackutatási adatokkal és a végleges 2021-es adatokkal kiegészítve tette közzé az évtized közepéig tartó üzleti tervét a Gloster. Az egyes szegmensektől várt növekedési célok nem változtak. A társaság továbbra is 14 milliárd forintos árbevételt és 3 milliárd forintos EBITDA eredményt vár 2025-re.

A legnagyobb növekedést a nemzetközi szoftverfejlesztési üzletág érheti el. Az éves 25%-os növekedési várakozás jócskán meghaladja a piac 3%-os növekedését. Ennek oka, hogy a cég Nyugat-Európában saját értékesítési irodát tervez nyitni. Ezen kívül a meglévő stabil kapcsolatokat kihasználva a fejlesztői kapacitások növelését is tervezik, ami leginkább ennél a szegmensnél csapódik le pozitívumként. Az üzletág főleg a német piacra dolgozik, így bevétele euróban keletkezik.

A felhő üzletág esetében a Gloster továbbra is 20%-os növekedéssel számol, ami elmarad a piac méretétének várt 26%-os növekedésétől. Főleg az erős verseny miatt várható a piacinál lassabb növekedés. Az árbevétel ennél az üzletágnál is euróban keletkezik.

A kibervédelmi üzletág a piac 10%-os növekedésének duplájával, évi 20%-kal bővülhet. Az árbevétel devizához (EUR és USD) kötött, de forintban keletkezik. A piacinál gyorsabb növekedést az üzletág kis méretével indokolja a menedzsment.

A legkisebb üzletág, az Intelligens épületek évi 15%-kal növekedhet, szemben a piac átlagos 3%-os növekedésével. Az üzletág rendkívül magas nyitott rendelés állománnyal rendelkezik, ami támogatja a növekedést.

A Hálózati és IT infrastruktúra üzletág évi átlagos 6%-kal bővülhet 2025-ig. Ez gyakorlatilag megegyezik a piactól várt növekedési ütemmel. Az árbevétel devizához (EUR és USD) kötött, de forintban érkezik.

A társaság frissítette akvizíciós stratégiáját is. Ebben a legjelentősebb változás, hogy a hazai felvásárlási célok mellett már Romániában, Szerbiában, Montenegróban és Észak-Macedóniában is keresik az akvizíciós célpontokat. Vagyis olyan országokban nézegetnek, ahol relatíve olcsó a munkaerő. Árbevétel tekintetében 0,2-2 milliárd forint közti és legalább 100 milliós EBITDA-t, de legalább 15%-os EBITDA marzsot termelő cégeket vizsgálnak. Üzleti fókusz tekintetében két stratégia látható. Vagy innovatív saját termékkel, lehetőleg felhő alapú szolgáltatással rendelkező céget vásárolnának, vagy olyan céget, amelyik bérmunkában végez fejlesztéseket, vagyis valójában a fejlesztői kapacitásokat vásárolná meg a társaság. Eddig több mint 40 lehetséges felvásárlási célt azonosítottak. Továbbra is legalább 2-3 új akvizíciót terveznek, legfeljebb 4 milliárd forintnyi forrás felhasználásával, annak ellenére is, hogy nemrég jelentették be a Family Finances (ff.next) felvásárlását.

Vélemény: A stratégia pénzügyi sarokszámai nem változtak a 2021 végén közzétett stratégiához képest. A növekedési kilátások összhangban vannak a modellünkben alkalmazott feltevésekkel, így továbbra is fenntartjuk 1223 forintos célárunkat és felhalmozási ajánlásunkat.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás