OTP - 2024/65 - napi
Timeframe | Irány | Támaszok | Ellenállások |
Napos | ![]() ![]() |
16.000; 16.960 | 18800 |
Az emelkedés elérte a konzervatív megközelítéssel mért célárát a „Descending Channel” technikai alakzatnak és az indikátor-konfiguráció másodlagos célárát is. A technikai alakzat teljes méréssel 18845-re mutat.
A csütörtöki napon egy „Dragonfly Doji” jelent meg, ami a statisztikai adatok szerint (20.000 megjelenést figyelembe véve) szinte 50-50%-ban mutat fordulatra és további folytatásra, semleges gyertya. Az intraday chart kontextusával kiegészítve, most nagyobb esélyt az emelkedésnek adjuk, elliotti értelemben a napos charton található c of (b) hullám nem készült még el, egy utolsó felfelé kör teheti teljessé a szekvenciát, mely megnyúlás nélkül az intraday ellenállási zóna aljához 18600-ra, megnyúlás esetén (az extrém verzióktól eltekintve) pedig 18830-ra mutat.
A fentiek alapján a következő időszakban további emelkedésre számítunk, az elsődleges célár a korábban már jelzett 18600, a másodlagos pedig 18830. Kifejezetten magas forgalom, gyorsuló emelkedés esetében lehet azzal számolni, hogy az említett másodlagos célár környéke nem fogja meg az emelkedést és nem fordul le róla a piac.
OTP magasabb idősík elemzése: OTP - 2024/64w -heti
Korábbi elemzések relevanciával rendelkező tartalma:
2024/64:
A jelzett long indikátor-konfiguráció megkapta a szükséges megerősítést, a pénteki kereskedésben az elsődleges célárat el is érte a piac. A technikai alakzat esetében is megtörtént a megerősítés, azonban a konzervatívan számolt célárát még nem érte el a piac (mely egyben az indikátor-konfiguráció másodlagos célárával feleltethető meg), erre a héten jó esély mutatkozik.
2024/63:
Nézzük meg, hogy milyen lehetőségek vannak az OTP esetében Elliott hullámok szabályrendszere alapján. Ha eltekintünk a komplex folyamatoktól, diagonál és háromszög verzióktól, melyeknek esélye általában alacsony, akkor három fő verzióval számolhatunk:
1) a déli irányba tartó mozgás egy félkész impulzus (a csonka hullám verziót egyelőre a statisztikai bekövetkezés alacsony volta miatt kizárjuk, az első időszakban vélhetően a második pontban ismertetett mozgást hozná), melynek 4. hulláma tartott északnak a napos charton
2) a mozgás a korrekció első alhulláma volt, ami elkészült (a teljes (a) hullám), jelenleg a korrekció második alhulláma fut a trenddel megegyezően, északi irányba (azaz a (b) hullám)
3) a teljes korrekció befejeződött, a trend tért vissza, folytatódik az északi irányú menetelés, a felfelé kör az ötödik hullám első alhulláma volt
Az első lehetőség mellett szóló érv, hogy az esés erőteljes és impulzív volt, a harmadik hullám futása közben rések alakultak ki, ami a trend erejére utal, a forgalom megfelelően magas volt, ami az emelkedésben láthatóan erőteljesen csökkent. Ami az első verzió ellen szól, hogy erős, eső harmadik hullám után ritkán alakul ki magas pullback a negyedik alhullámban, főleg nem flat formációban. Abban az esetben, ha a statisztikával szemben a kisebb valószínűségek mellett mégis ebben a verzióban mozog a piac, úgy az impulzus utolsó délre tartó hullámának a célára 16500 környékén lehetséges (megnyúlás nélkül).
A második verzió, hogy egy nagyobb flat korrekció (b) alhulláma tart északnak, mely általánosan igen szeszélyes hullám, legismertebb jellegzetessége a kiszámíthatatlansága, így sem ellene, sem mellette nem lehet érveket felsorakoztatni. A verzió futásának az esetében duplatető kialakulásának van esélye.
A harmadik verzió ellen a korrekció térbeli és időbeli nagysága szól, ami jól látható magasabb idősíkokra váltva. Egy ekkor trendszint korrekciója mind térben, mint időben általában nagyobb. A harmadik szcenárió esetében további jelentős emelkedés érkezne a piacra, ami minimum 20-30%-ot jelentene az aktuális árfolyamhoz képest.
Az első verzió kritikus szintje18400 környékén van, egy fölé zárás esetében a kék számozás szerinti verziót el kellene vetni. A második verzió pivot pontja, jó mélyen az esés low-ja alatt található. A harmadik verzió bizonyosságát pedig csak nagyon magasan realizálhatjuk.
A fenti bizonytalanságok már az elmúlt elemzés írásakor is fennálltak, ilyenkor célszerű alacsonyabb idősíkon információt meríteni a jövőbeli mozgás vonatkozásában, újabb idősíkkal kiegészíteni a multi-timeframe analízist általános keretrendszerét. A napos chart esetében a 2H vagy 3H chart a legideálisabb váltás.
Az alacsonyabb idősíkon kialakult egy „Descending Channel” technikai alakzat, melynek célára 18460-ra mutat (a teljes mérés ennél magasabbra 18800 környékére, de itt egyedi, konzervatív mérést használtunk, a chartot megtisztítottuk a zajtól). Ugyancsak intraday idősíkon long indikátor-konfiguráció alakul, melynek elsődleges célára 17910 (bekövetkezési valószínűség 65%), a másodlagos 18460 (55% valószínűség mellett), megfelel a technikai alakzat célárának. Mindkét említett alakzat esetén a pénteki kereskedési napon triggerelés szükséges. Jelzés értékkel bír, hogy az eső csatornában az indikátorokon egy abc momentumkép rajzolódott ki, ami korrekciós mozgás megerősítésére utal.
A bejegyzésben foglaltak kizárólag az író személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Bank Hungary Zrt., az Erste Befektetési Zrt. vagy az Erste Alapkezelő Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának. A bejegyzés tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.
A BRAD az Erste Befektetési Zrt. ügynöke.