Az ALTEO még mindig nagy befektetési lehetőség – az USA nem lassít

2025.01.09. 09:31 • Podcast

„Az elmúlt időszakban a cég dolgozott, és számos beruházást és akvizíciót hozott tető alá. Ennek eredményeképpen már mintegy 20 milliárd forint értékben megtörténtek a fejlesztések, de további 45-50 milliárdnyi beruházás, cégvásárlás van még a csőben” – vázolta az ALTEO újraértékelésének hátterét Miró József, az Erste vezető elemzője.

A Trend FM Reggeli Monitor című műsorában azt mondta Miró József, hogy a MOL-lal kapcsolatban is érkezik az ALTEO számára az együttműködés első gyümölcsei. „Egy naperőműpark a fővállalkozója lesz az ALTEO számára, ami idén épül fel. Mindezekből pedig az derül ki, hogy az ALTEO fejlesztései mind értékükben, mind méretükben meghaladják a korábbi várakozásainkat, így pozitív hatással vannak az eredményelőrejelzésünkre is. Ennek megfelelően növeltük a célárunkat, 5450 forintra” – részletezte a motivációikat Miró József. Ráadásul a 10 milliárd forint feletti nettó évi profitokat megtartja az ALTEO, ami így újabb beruházásokra ad lehetőséget.

A MOL 2030-ig 2500 GW-ra tervezi növelni a megújulókból származó energiafelhasználását. Ennek elérésében szintén partner lehet az ALTEO. „A kockázatok az egyes beruházások nagyon alacsonyak, mert önerőből akkumulátorpakkot már korábban is épített a cég, úgynevezett hálózati kiegyenlítőszolgáltatásra. Erre példa a győri beruházás. A nagyobb fejlesztésekre már az állam is ad pénzt, ez is erősíti a megtérülést és a cég jövedelmezőségét” – vázolta a jövőt Miró József, az Erste vezető elemzője.

Jönnek újra az amerikai gyorsjelentések

„Közelítünk a 4. negyedévi gyorsjelentési szezon kezdetéhez. A Delta Airlines számaival pénteken indul majd el a beszámolók sorozata az amerikai vállalatok részéről. Az elemzői várakozások elég pozitívak. Bevétel szempontjából 4,6 százalékos növekedést várnak, míg a nyereség esetében 11,9 százalékos emelkedés a várakozás az S&P 500 tagvállalatainál” – mondta el a Trend FM érdeklődésére Péntek Ádám, az Erste részvényelemzője.

Szerinte ezek igen erős számok, tekintve, hogy az ötéves átlagot a profitvárakozás például meghaladja. A tényleges adatok igencsak meghatározzák majd egy-egy kereskedési nap hangulatát az amerikai tőzsdéken. A 11 szektorból 7 esetében várják a nyereség emelkedését, 4 esetben viszont csökkenhettek a vállalati profitok.

„Csökkenő profitról a nyersanyagpiacon és az energiaszektorban érdekelt vállalatok számolhatnak be. Mert 2024 végén alacsonyak voltak az olaj- és gázárak. A legnagyobb nyertesnek a kommunikációs szolgáltatások mondhatók, több mint 10 százalékos proiftbővüléssel. Ez főként az Alphabet, a META és a Netflix jó számainak köszönhető majd. Az informatikai cégek közül az Nvidia és az Apple hasíthatott nagyot” – részletezte az előzetes várakozásokat Péntek Ádám, az Erste részvényelemzője. 

Az adásban szóba került még az is, hogy:

  • Pénteken jelent a Delta Airlines, a jövő héten pedig a nagy amerikai bankok
  • Jól mehettek az amerikai légitársaságok, az egész ágazat jó helyzetben van
  • Hogyan győzik meg majd a befektetőket az idei gazdasági kilátásokról

Miró Józsefet, az Erste vezető elemzőjét és Péntek Ádámot, az Erste részvényelemzőjét Németh László kérdezte.

Az erstemarket.hu a Reggeli Monitor, a Trend FM reggeli hírműsorának kiemelt szakmai támogatója.

Szakértőink rendszeresen tájékoztatják a hallgatókat a legfontosabb gazdasági és piaci eseményekről és információkról, a folyamatok hátteréről, hogy megalapozottabb befektetési döntéseket hozhassanak.

A podcastban foglaltak kizárólag az előadó személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Bank Hungary Zrt., az Erste Befektetési Zrt. vagy az Erste Alapkezelő Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának. A bejegyzés tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás