OTP: Törés a trendben, elesett a fontos támasz - 2025/16 - napi

2025.02.26. 07:54 • Chart extra
Timeframe Irány Támaszok Ellenállások
Napos  23.000; 25.100; 25.960

 

A long indikátor-konfiguráció megerősítése nem érkezett meg, a besülési pontját elérve az árfolyam pedig gyorsulásba kezdett, az antiszignál működésbe lépett és gyors mozgással 23.700-ig esett az árfolyam. A bikákra leselkedő veszély valóságossá vált, elindulhatott egy nagyobb korrekció, melyre a korábbi napi és havi idősíkú elemzéseinkben is hivatkoztunk.

Az egy hete említett „Double Top” alakzat elérte a célárát, ahogy a szintén megemlített short indikátor-konfiguráció is teljesítette az elsődleges célárát (a másodlagos célár 23.030, elérési valószínűség a kialakulás pillanatában 45% körüli volt). A nagyobb short indikátor-konfiguráció (lásd 2025/14; 23.390) továbbra is él.

A következő időszakban nagyobb eséllyel további esésre számítunk, az elsődleges célár 23.600.

Korábbi elemzések relevanciával rendelkező tartalma:

2025/14

Az indikátorok havi idősíkon vételi klimax állapotában vannak, mely állapot jól tudjuk, akár néhány gyertya erejéig fennmaradhat mindenfajta megnyugvás, lehűlés nélkül, azonban ilyen értékeknél előbb-utóbb megérkezik a lehűlés, egy korrekció vagy egy trendforduló (lásd: OTP: Vételi klimaxban - 2025/6M-havi), ráadásul a múlt hetet már hetes idősíkon is vételi klimax állapotában zárta a papír árfolyama. A belső szerkezetek alapján még nem jelenthetjük ki magabiztosan, hogy elkészült egy nagyobb, északi irányba futó szekvencia, de ennek esélye folyamatosan növekszik, a 23.000 környékén található támasz letörésével pedig számítani lehet arra, hogy további minimum 1-2.000 pontos esés érkezik a parkettre.

Kialakult és megerősítést kapott egy short indikátor-konfiguráció, melynek célára 23.390, elérési valószínűsége 60%. A formáció hatékonyságát a csütörtöki trendgyertya nagymértékben befolyásolja negatív irányba.

A bejegyzésben foglaltak kizárólag az író személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Bank Hungary Zrt., az Erste Befektetési Zrt. vagy az Erste Alapkezelő Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának. A bejegyzés tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.

A BRAD az Erste Befektetési Zrt. ügynöke.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás