Trump újabb vámokat jelentett be

2025.09.30. 10:18 • Erste Reggeli

Az amerikai elnök hétfő este bejelentette, hogy október 14-től 10%-os vámot vet ki a puhafára és a fűrészárura, valamint 25%-os vámot bizonyos kárpitozott faipari termékekre.

Trump ezzel folytatta a bútoripari import megadóztatását, miután néhány nappal ezelőtt a konyhaszekrényekre, mosdókra és egyes kárpitozott termékekre vetett ki vámot, amelyek október 1-jén lépnek hatályba. Az érintett áruk teljes listája még nem került közzétételre. A cél az észak-karolinai bútorgyártás újraélesztése, amely szerinte a Kínából és más országokból érkező olcsó import hatására háttérbe szorult.

Emellett az elnök 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre. „A filmgyártási bizniszt ellopták az Amerikai Egyesült Államoktól” – írta a közösségi médiában.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás