Nincs veszélyben az USA adósbesorolása a leállás miatt
A Fitch Ratings szerdán közleményt adott ki az USA kormányzatának leállásával kapcsolatban. A hitelminősítő szerint a leállás nem befolyásolhatja az Egyesült Államok adósbesorolásának jelenlegi értékelését.
„Az amerikai kormány leállása nincs rövid távú hatással az Egyesült Államok „AA+”/stabil minősítésére” – áll a cég sajtóközleményében.
A Fitch azonban hozzátette, hogy a leállás ráirányítja a figyelmet a régóta fennálló politikai döntéshozatali gyengeségekre és a költségvetési kérdésekkel kapcsolatos politikai kockázatokra.
A szenátus szerdán újra szavazott a képviselőház által összeállított finanszírozási tervről. A 100 fős testületből 55-en mellette szavaztak, de az elfogadásához 60 szavazatra lenne szükség. Így marad a leállás, a következő szavazás pénteken esedékes. Emiatt a péntekre várt fontos munkaerőpiaci adatok közzététele minden bizonnyal későbbre tolódik, ugyanis a leállás alatt ez is szünetel.