Mégsem adja el környezetvédelmi üzletágát a BASF
A BASF úgy döntött, hogy továbbra is megtartja környezetvédelmi katalizátorokkal és fémmegoldásokkal foglalkozó üzletágát, mivel saját magát tartja a legalkalmasabb tulajdonosnak. Ez az üzletág 2024-ben 7 milliárd eurós forgalmat ért el, és a várakozások szerint 2024 és 2030 között összesen mintegy 4 milliárd euró készpénzáramlást generál majd.
Korábban a vállalat jelezte, hogy a fő tevékenységekre kíván koncentrálni, ezért vizsgálta a nem kulcsfontosságú üzletágak jövőjét. Most azonban azt közölte, hogy akár korábban is elkezdheti a tavaly bejelentett részvény-visszavásárlási programját, melynek keretében legalább 4 milliárd euró értékben vásárol vissza részvényeket 2027 és 2028 között.
Az akkumulátor-alapanyagok üzletágnál sikerült csökkenteni a fix költségeket, és kulcsfontosságú ügyfelekkel kötöttek szerződéseket a meglévő kapacitások kihasználására. A BASF ezen kívül partnerségi lehetőségeket is keres az értéklánc mentén.
A vállalat stratégiai lehetőségeket vizsgál az autóipari eredeti berendezésgyártói (OEM) bevonatok, autóipari javítóbevonatok és felületkezelési üzletágak számára; ezek jövőjéről várhatóan a negyedik negyedévben születik döntés.
Emellett a BASF készül arra is, hogy mezőgazdasági üzletágának kisebbségi részét 2027-ben tőzsdére vigye (IPO).