Megugrott a japán export
Japán külkereskedelmi mérlege novemberben 322,2 milliárd jenes többletre fordult az egy évvel korábbi 120,8 milliárdos hiányról, ami jelentősen meghaladta a várt 71,2 milliárd jenes többletet. Az export 6,1%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, amit a hazai deviza gyengesége, valamint az Egyesült Államokba és Ázsia egyes részeibe irányuló export növekedése támogatott.
Az import 1,3%-kal bővült, ami elmaradt a 2,5%-os növekedésre vonatkozó előrejelzésektől. Ez a gyengébb belföldi kereslettel, valamint az energiaárak csökkenésével magyarázható.
Japán gépipari megrendelései 7%-kal emelkedtek októberben az előző hónaphoz képest, ami gyorsulást jelent a szeptemberi 4,2%-hoz képest, és rácáfol a piac 2,3%-os csökkenésre vonatkozó várakozásaira. Év/év alapon 12,5%-kal nőttek a magánszektor megrendelései.