Nagy tervekkel nyitja az évet a Tesla

2026.01.29. 12:01 • Erste Tízórai

A Tesla 2025-ös árbevétele 94,8 milliárd volt, ez 3%-os visszaesést jelent év/év alapon. A negyedik negyedéves bevétel hasonló mértékben csökkent, 24,9 milliárd dollárra, és alig maradt el az elemzői várakozásoktól. Az egy részvényre jutó korrigált nyereség az elemzők által várt 45 cent helyett 50 cent lett.

Az idei évben a Tesla stratégiai elmozdulást tervez a mesterséges intelligencia és a robotika felé. Ennek érdekében Elon Musk bejelentette, hogy a vállalat 2026-ban több mint kétszeresére, 20 milliárd dollár fölé növeli a beruházásokkal kapcsolatos kiadásait, amit az Optimus humanoid robotjaira, a Robotaxira, akkumulátorokra és AI chipek gyártására szánnak. A tervek szerint az S és X modellek gyártását felfüggeszthetik az Optimus gyártókapacitásának növelése érdekében.

Musk hangsúlyozta, hogy sok vállalat alábecsüli az ellátási láncban rejlő kockázatokat, ő pedig abban érdekelt, hogy a geopolitikai kockázatok ellenére is zavartalanul tudjon működni a Tesla. Ezen felül 2 milliárd dollárt fektet be a vállalat a szintén Muskhoz köthető xAI-ba.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás