Felülmúlta a várakozásokat az USA két legnagyobb olajvállalata
Az ExxonMobil és Chevron is ma tőzsdenyitás előtt tette közzé negyedéves jelentését. A két vállalat rekordmennyiségű kitermelése segített abban, hogy felülmúlják a profitvárakozásokat.
A Chevron 46,9 milliárd dollár bevételt termelt 2025 utolsó negyedévében, ami felülmúlja a 44,2 milliárdos konszenzust, de elmarad az egy évvel korábbi 52,2 milliárdtól az alacsonyabb olajárak miatt. Az egy részvényre jutó nyereség 1,52 dollár lett, ami szintén magasabb, mint az elemzők által várt 1,38 dollár.
Az ExxonMobil 82,3 milliárd dolláros bevételről számolt be, ami kicsivel a 81,3 milliárdos konszenzus fölött van, az 1,71 centes egy részvényre jutó nyereség pedig szintén alig, 2 centtel haladta meg a várakozást.
Mindkét vállalat arra figyelmeztetett, hogy az alacsony olajárak miatt a bevétel és a nyereség is csökkenhet idén.