Megugrott az amerikai infláció

2026.05.12. 15:35 • Erste Uzsonna

Az éves inflációs ráta áprilisban 3,8%-ra emelkedett az Egyesült Államokban az előző hónapban mért 3,3%-ról. Ez 2023 májusa óta a legmagasabb érték, és meghaladja a várt 3,7%-ot. Az árak emelkedésének elsődleges oka az Iránnal folytatott háború által kiváltott energiaválság.

Az energiaköltségek 17,9%-kal emelkedtek, meghaladva a márciusi 12,5%-ot, elsősorban a benzin és a fűtőolaj drágulása miatt. Az infláció a lakhatás és az élelmiszerek területén is gyorsult.

Az előző hónaphoz képest a fogyasztói árindex 0,6%-kal emelkedett, ami enyhülést jelent a márciusban mért 0,9%-hoz képest.

A maginfláció is emelkedett, bár mérsékeltebb ütemben, éves szinten 2,6%-ról 2,8%-ra, és szintén meghaladta a 2,7%-os előrejelzéseket. Havi szinten 0,4%-ra gyorsult a maginfláció a márciusi 0,2% után.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás