Utolsó kör: EUR/HUF - 2026/40 - napi
| Timeframe | Irány | Támaszok | Ellenállások |
|---|---|---|---|
| Napos | 348,50; 357,50 | 374,20 |

A kritikus szint (363,50) nem tört, előtte lefordult az árfolyam, így értelemszerűen nem sikerült felette zárnia, a forinterősödés szcenáriója továbbra is életben van.
Kialakult egy rejtett divergencia, amely a várt utolsó előtti hullámra jellemző karakterjegy, az RSI a bear ellenállás zónája előtt délnek fordult, alacsonyabb idősíkon pedig kialakult egy fordulós divergencia. Az északi irányú elakadás az SMA20 szintjénél történt, amely megfeleltethető az elliotti 4. hullámmal szemben támasztott elvárásoknak.
Az emelkedés marad a korrekciós csatornában, az északi irányú mozgás az esés Fibonacci 61,8-as szintig jutott, amely a devizapiacon a trend végénél jellemző korrekciós szint.
Megjelent a charton egy short indikátor-konfiguráció, amelynek elsődleges célára 351,41, elérési valószínűsége 58%, kontextusa elvben megfelelő.
A tegnap délután megindult forinterősödés letörte az emelkedő csatorna alját, amennyiben a mai napon ezt a mozgást a piaci szereplők megerősítik, akkor a forinterősödés a charton kékkel jelölt verziója továbbra is életben marad és egy új lokális alj elérése lehetséges lesz.
A fent vázolt elképzelést gyengíti, hogy a 4. hullám mind térben, mind időben jelentősen nagyobb lett, mint a feltételezett 2. hullám, ez az aránytalanság nem ellentétes a szabályrendszerrel, azonban általában nagyon alacsony valószínűséggel rendelkezik. Érdekessége a helyzetnek, hogy ez jelenleg nem csak a forintkeresztnél, hanem a magyar részvénypiac zászlóshajója esetében is (OTP Bank) hasonló formáció bontakozott ki.
A kereszt árfolyama már „kifeszített”. Ez alatt azt értjük, hogy magasabb trendszinteken elérte az árfolyam a minimálisan elvárt szintet és egy kedvezőtlen piaci hangulatban a további forinterősödés már nem valósul meg, hanem hirtelen, gyors mozgással forintgyengülés bontakozik ki a piacon. Ebben az esetben valószínűleg megjelenik egy negatív, a forinterősödés ellen ható fundamentális hír.
A következő időszakban esésre számítunk, amelynek az elsődleges célára 358,10, amennyiben eléri az elsődleges célárat és áttöri, akkor a másodlagos célár 354,50. Amennyiben az elsődleges célárat nem éri el, vagy előtte északnak fordult és eléri, majd meghaladja a 363,20-as szintet az árfolyam, akkor jelentősen megváltoznak az esélyek és immár nagyon valószínűvé válik, hogy bent van a várt alj és legalább rövidtávon trendfordulót látunk (lásd: EUR/HUF – 2026/37M – havi).