A MOL részvényesi megállapodást írt alá Szerbiával a NIS-ről
2026.06.17. 09:20 • Erste Reggeli
A MOL és a szerb állam részvényesi megállapodást írt alá a NIS irányításáról, ami keretet teremt a MOL lehetséges többségi tulajdonszerzéséhez. A megállapodás rögzíti az irányítás, a döntéshozatal és a stratégiai célok alapelveit, miközben a MOL vállalja a stabil működés biztosítását, a szerb piac folyamatos ellátását, valamint a pancsovai finomító üzemeltetését. Szerbia emellett 5 százalékkal növelné részesedését és befolyását a vállalatban.
Az ügylet még nem zárult le, a MOL továbbra is tárgyal a Gazprom Nefttel annak 56,15%-os részesedésének megszerzéséről. A tranzakció szabályozói jóváhagyásokhoz is kötött, beleértve az amerikai hatóságokét (OFAC) is.
Vélemény: Ez összhangban van a néhány nappal ezelőtt közzétett bejelentéssel.