A MOL részvényesi megállapodást írt alá Szerbiával a NIS-ről

2026.06.17. 09:20 • Erste Reggeli

A MOL és a szerb állam részvényesi megállapodást írt alá a NIS irányításáról, ami keretet teremt a MOL lehetséges többségi tulajdonszerzéséhez. A megállapodás rögzíti az irányítás, a döntéshozatal és a stratégiai célok alapelveit, miközben a MOL vállalja a stabil működés biztosítását, a szerb piac folyamatos ellátását, valamint a pancsovai finomító üzemeltetését. Szerbia emellett 5 százalékkal növelné részesedését és befolyását a vállalatban.

Az ügylet még nem zárult le, a MOL továbbra is tárgyal a Gazprom Nefttel annak 56,15%-os részesedésének megszerzéséről. A tranzakció szabályozói jóváhagyásokhoz is kötött, beleértve az amerikai hatóságokét (OFAC) is.

Vélemény: Ez összhangban van a néhány nappal ezelőtt közzétett bejelentéssel.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás