Emelkedik a sárga fém ára
2026.06.22. 09:50 • Erste Tízórai
Az arany ára emelkedett (4200 dollár/uncia fölé is felszúrt), miután előrelépés történt az amerikai–iráni béketárgyalásokon, csökkentve a geopolitikai kockázatokat. Az olajárak estek, ugyanis a Hormuzi-szoroson folyamatos maradt az export, az inflációs és kamatkockázatok továbbra is nyomást gyakorolnak a nemesfémre. A piac a Fed szigorú hangvételére és a héten megjelenő amerikai személyi kiadások alapján számított (PCE) inflációs adatokra figyel.