Már nem a Samsung a legértékesebb dél-koreai vállalat

2026.06.22. 15:08 • Erste Uzsonna

Az SK Hynix megelőzte a Samsung Electronics-ot, így Dél-Korea legértékesebb vállalatává vált. A cég az Nvidia egyik fő beszállítója, és jelentősen profitált a mesterséges intelligencia szektorban tapasztalható, a fejlett memóriamodulok iránti rendkívül nagy keresletből. Az SK Hynix– riválisai, a Samsung és a Micron mellett – azon kevés nagy gyártók közé tartozik, amelyek a fejlett AI-processzorokban használt nagy sávszélességű memóriachipeket gyártják.

Az SK Hynix árfolyama idén már közel 350%-kal emelkedett, az elmúlt egy évben pedig több, mint tízszeresére ugrott.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás