AI-cégekbe fektetne a japán kormány

2026.06.22. 15:12 • Erste Uzsonna

Sajtóértesülések szerint a japán kormány azt tervezi, hogy 2040-ig mintegy 10,5 billió jen (65,1 milliárd dollár) állami és magánbefektetést mozgósítanának a fizikai mesterséges intelligencia technológiák fejlesztésére.

A japán technológiai vállalatok árfolyama felpattant a hírre, mivel a befektetők arra számítanak, hogy a kezdeményezés fellendítheti a mesterséges intelligencia infrastruktúra és a fejlett gyártóberendezések iránti hosszú távú keresletet.

A bejelentett beruházási terv része a Takaichi Sanae miniszterelnök által vázolt növekedési stratégiának, amely várhatóan olyan ágazatokat fog előtérbe helyezni, mint a mesterséges intelligencia, a félvezetők és a robotika.

A Nikkei arról számolt be, hogy a fizikai mesterséges intelligencia kezdeményezés egy szélesebb körű, a legfontosabb stratégiai iparágakat lefedő állami–magán befektetési ütemterv részét képezné. A tágabb stratégia célja, hogy 2040-ig akár 370 ezer milliárd jen (2300 milliárd dollár) befektetést mozgósítson 17 szektorban, beleértve a mesterséges intelligenciát, a chipeket és az űrkutatást.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás