Világszerte zuhannak a technológiai részvények

2026.06.23. 15:23 • Erste Uzsonna

A technológiai szektorból indult globális eladási hullám felerősödött, miután egyre nagyobb aggodalmak merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy a szektor emelkedése már túlfeszítetté vált. A befektetők attól tartanak, hogy a mesterséges intelligencia szektor vállalatainak értékeltsége túl nagyra nőtt. Európában az STOXX 50 index több, mint 1%-ot vesztett értékéből, Dél-Koreában a KOSPI 10%-ot zuhant. Az USA-ban az S&P 500 határidős index 1,5%-kal, a Nasdaq 100 pedig 3%-kal került lejjebb.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás