Kínai memóriachipet tesztel az Apple
A Financial Times értesülése szerint az Apple megkezdte a kínai állami támogatást élvező ChangXin Memory Technologies (CXMT) DRAM-chipjeinek tesztelését azzal a céllal, hogy ezeket használja a Kínában értékesített eszközökhöz. A vállalat eközben lobbizik az amerikai kormánynál a CXMT termékeinek szélesebb körű használatának engedélyezése érdekében.
A jelentés szerint a CXMT jelenleg a világ negyedik legnagyobb DRAM-gyártója, termékei az okostelefonoktól a szerverekig számos termékben megtalálhatóak. Piaci részesedése a várakozások szerint a tavalyi körülbelül 11%-ról 2028-ra 15%-ra emelkedik, miután a kínai Hefei, Sanghaj és Peking városokban új gyártósorok lépnek üzembe.
A DRAM-piacon a vállalat fő globális versenytársai közé tartozik a Samsung Electronics, az SK Hynix és a Micron Technology. Bár a CXMT kapacitása bővül, nem valószínű, hogy azonnal elárasztaná a piacot olcsó chipekkel, mivel termelésének nagy része már előre lekötött.
Ennek ellenére az iparág attól tart, hogy hosszú távon megismétlődnek azok a mintázatok, amelyek olyan szektorokban figyelhetők meg, mint a napelemek és az elektromos járművek, ahol az állami támogatással történő kapacitásbővítés végül az árak eséséhez vezetett világszerte, és Kína kiszorította a külföldi versenytársakat.