Újabb felvásárlás a Goldman Sachs részéről

2026.08.18. 15:10 • Erste Uzsonna

A Goldman Sachs egy héten belül a második felvásárlását jelentette be, miközben tovább építi már 4.000 milliárd dollárnyi vagyont kezelő vagyonkezelési üzletágát. A Wall Street-i bank legfeljebb 410 millió dollárt fizet az LCN Capital Partners megvásárlásáért, ami kereskedelmi ingatlanbefektetéssel foglalkozik.

A tranzakció a kereskedelmi ingatlanpiac egy gyorsan növekvő szegmensét célozza. Ez a terület azért vonzza a vagyonkezelőket, mert az ingatlanbefektetések és a vállalati hitelezés előnyeit ötvözi. A nettó lízing konstrukciók esetében a befektető birtokolja az ingatlant, míg a bérlő nemcsak a bérleti díjat fizeti, hanem a kapcsolódó költségeket is, például az adókat, a biztosítást és a karbantartási kiadásokat.

A vagyonkezelők számára ez a modell különösen vonzó, mert az ingatlanbefektetések adózási előnyeit kombinálja a magas hitelminősítésű vállalati bérlők által biztosított stabil és kiszámítható bevételi forrással. Az így keletkező pénzáramlás sok szempontból egy kötvény kuponfizetéséhez hasonlít, ráadásul a bérleti díjak gyakran automatikusan követik az inflációt.

Ez a felvásárlás már a negyedik tranzakció kevesebb mint egy éven belül, és a Goldman vezetői korábban jelezték, hogy továbbra is aktívan keresik az új akvizíciós lehetőségeket.

Keresés
Teljes lista
Jelen weboldal használatával hozzájárul a cookie-k használatához.
Cookie szabályzat Elfogadás