Ismét kitöréssel próbálkozik a Yahoo - Erste Fókusz
Az elmúlt pár nap emelkedését kihasználva 40,3 dollárig, beszállási pontunk fölé megemeljük a Yahoo pozíciónkhoz tartozó stop-loss megbízást, ezzel védve eddigi nyereségünket.
Az új stop-loss megbízás a 20 és a 30 napos mozgóátlag, valamint a csütörtöki átlagnál nagyobb forgalmú nap mélypontja alatt helyezkedik el, melyet már nem kéne az árfolyamnak visszatesztelnie.
A Yahoo ismét megpróbálkozott a csökkenő trendcsatornából való kitöréssel, melynek sikere esetén 45 dollárig szabad út áll előtte, ezért javasolt kiszállási pontunkat változatlanul 44,9 dolláron tartjuk. Pénteken már minimálisan sikerült a trendcsatorna felső éle fölött zárnia az árfolyamnak, de fontos lenne, hogy ma érkezzen egy megerősítő jelzés.
Múlt heti vételi ötletünk publikálása óta a Verizon csoporthoz tartozó AOL vezérigazgatója optimistán nyilatkozott a Verizon-Yahoo tranzakcióról, szerinte ugyanis sikerül majd a megegyezés és megvalósul a tranzakció. Ez pedig pozitív lenne a Yahoo árfolyamára nézve is.